Par mums

Vēsture

Abora — neliela upīte Lubānas līdzenumā, kuras krastos atradās viena no vissenākajām vēlā neolīta laikmeta cilvēku apmetnēm Latvijas teritorijā.

SIA “Abora” dibināta 1994. gada 14. septembrī kā tirdzniecības uzņēmums. 1997. gada beigās par tā direktoru un vienīgo īpašnieku kļūst būvinženieris Juris Kravalis, izvirzot celtniecību par galveno un tobrīd arī vienīgo darbības virzienu.

Pirmie būvobjekti ir nelielu biroju remonts ar tāmes vērtību zem 10 tūkst. LVL. Pirmais lielākais pasūtījums ir SIA “RIOM” stikla ražošanas ceha izbūve Jaunolainē. Tikai pēc vairāku mēnešu darba biroja vajadzībām tiek noīrētas divas istabas, iegādāts lietots dators un telefons. Drīzumā firmas īpašumā parādās arī neliela kravas automašīna. Neatlaidīgi strādājot un pilnveidojoties, izdodas strauji palielināt darbu apjomu un arī iekarot klientu cieņu. Veiksmīga sadarbība 1998. gada beigās uzsākta ar SIA “Lattelekom”, realizējot fasāžu un telpu renovācijas projektus vairākām ēkām Rīgā. 1998./99. gadu mijā uzcelta Rīgas Angļu ģimnāzijas sporta zāle Zvārdes ielā 1, Rīgā (pasūtītājs SIA “Rīgas nami”). 1999. gadā klientiem piepulcējas Rīgas pilsētas skolu valde (vēlāk Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departaments) ar Rīgas bērnudārzu un skolu remontdarbiem, un SIA “LUKOIL BALTIJA R” ar degvielas uzpildes staciju būvniecības projektiem dažādās Latvijas pilsētās.

2000. gadā SIA “Abora” finanšu apgrozījums pārsniedz miljons latu, apliecinot, ka uzņēmums iekarojis stabilu vietu starp Latvijas būvfirmām. Firma sāk pildīt remontdarbus stacionārās ārstniecības iestādēs — P.Stradiņa klīniskajā uzniversitātes slimnīcā, slimnīcā “Linezers”, vēlāk arī Rīgas 2. slimnīcā un citās. Gada beigās pēc uzvaras atklātā konkursā tiek noslēgts līgums ar Aizsardzības ministriju par Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kopmītnes remontu Ezermalas ielā 6/8, Rīgā. Šis pasūtījums aizsāk sadarbību ar LR aizsardzības struktūrām bruņoto spēku objektu realizācijā, kuru vērtība svārstās no vairākiem tūkstošiem, līdz dažiem miljoniem latu. Pēc Latvijas iesaistīšanās NATO un ES firma ir izpildījusi visas prasības šīs sadarbības turpināšanai, iegūstot Industriālās drošības sertifikātu. Šis sertifikāts ļauj piedalīties NATO rīkotajos būvniecības konkursos arī ārpus Latvijas.

Uzņēmumam paplašinoties, izveidojas sava materiāli-tenhniskā bāze Duntes ielā 10, kur vēlāk pārceļas arī birojs. 2003. gadā par vienu no galvenajiem uzņēmuma darbības virzieniem kļūst monolītā betonēšana, paverot plašas iespējas daudzstāvu ēku būvniecībā. Turpmākajos gados SIA “Abora” izvirzās starp vadošajiem betonēšanas darbu veicējiem valstī. Lai nostiprinātu savas pozīcijas būvniecības tirgū, 2008. gadā uzņēmuma darbība tiek sertificēta atbilstoši ISO un OHSAS standartiem.